V2200 je bílá matná disperzní barva s tepelně izolačními vlastnostmi, vodouředitelná, paropropustná, rychleschnoucí, s vysokou kryvostí. Barva je určena k okamžitému použití do vnitřních prostor. Vodouředitelný termoizolační vnitřní nátěr (interiérový nátěr s plnivem ve formě tenkostěnných dutých mikrokuliček velikosti max 100 µm) na stěně vytváří tenkou termoizolační membránu. Součinitel tepelné vodivosti λp < 0,085 W/mK. TERMO se používá k vnitřním nátěrům stěn interiérů z jádrových, minerálních a akrylátových omítek, zdiva, dřevotřískových podkladů, OSB desek, cemento-dřevovláknitých materiálů a betonových panelů pro zvýšení povrchové teploty, např. na plochách, které vlivem kondenzace vlhnou.
odráží teplo a brání úniku tepla do podkladu, výrazně redukuje tepelné mosty, brání srážení vlhkosti na stěnách, zabraňuje růstu plísní, zachovává prodyšnost podkladu, zdivo stále dýchá, zvyšuje tepelnou stabilitu objektu, snižuje náklady na topení, vhodný pro izolaci stropů pod plochými střechami nebo chladnými půdami

Nanášení:

Barvu nanášejte štětkou, štětcem nebo válečkem. Podklad musí být vyzrálý, chemicky neutrální, pevný, suchý, zbavený mechanických nečistot, zatmelený a zabroušený, zbavený prachu a nesoudržných vrstev, odizolovaný proti vodě. Doporučená aplikační teplota okolí, podkladu a barvy je +5 °C až 25 °C. Doba zasychání je přibližně 4 - 6 hodin v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu jak v místnosti, tak v okolí. V2200 před použitím důkladně rozmíchejte. U nových omítek odstraňte uvolněná zrnka písku např. přebroušením, ometením kartáčem. Očištěný podklad 1x napenetrujte EKOPENEM. Starší omítky a beton je třeba zbavit nečistot, prachu, mastnoty a hlavně starých nepřilnavých nátěrů oškrábáním a omytím, nerovnosti vyspravte maltou a 1x napenetrujte penetračním prostředkem EKOPEN. Staré hlinkové a kaolinové nátěry oškrábejte a poté 1x napenetrujte EKOPENEM. Biologicky napadené podklady (houbami, plísněmi, řasami) z povrchu mechanicky odstraňte a potom ošetřete vhodným fungicidním prostředkem, jako LIGNOSTOP. POZOR! Nátěr fungicidním prostředkem neodstraňuje příčinu vzniku plísní.

Ředění:

1. nátěr max. 10 % vody
2. nátěr max. 10 % vody

Vydatnost:

až 5 m²/kg v jedné doporučené vrstvě, v závislosti na savosti podkladu a tloušťky nanesené vrstvy

16 dalších produktů ve stejné kategorii: