LATEX V2017 se používá pro matné ochranné a dekorační malířské nátěry v interiéru i exteriéru. LATEX lze aplikovat na různé druhy podkladů: omítky, cihly, beton, kámen, dřevo, dřevotřískové (DTD) a dřevovláknité (DVD) desky, kov, sádrokarton, lepenku i papír. LATEX se vyznačuje dobrou odolností oděru za mokra, velmi vysokou odolností otěru za sucha, vynikající paropropustností a výbornou krycí schopností a přilnavostí na podklad. V2017 slouží pro nátěry nejrůznějších interiérů i exteriérů (byty, RD, kanceláře, hotely, nemocnice apod.) s požadavkem na omyvatelnost, vysokou odolnost a vynikající přilnavost na podklad. LATEX splňuje požadavky pro nátěry povrchů, které mohou přicházet do nepřímého nebo přímého nahodilého styku s potravinami.

Pro interiér i exteriér, snadná omyvatelnost, odolnost proti oděru za mokra tř. 2 (EN 13300), vysoká odolnost otěru za sucha,vysoká kryvost a paropropustnost

Nanášení:

LATEX před použitím důkladně rozmíchejte a nanášejte válečkem, štětkou nebo stříkáním. Podklad např. minerální, dřevotříska, sololit, sádrokarton, musí být suchý, čistý, soudržný, zbavený prachu a nečistot, dále zbaven starých nepřilnavých nátěrů - především klihových a vápenných nátěrů, a odizolovaný proti vodě. Minerální podklad musí být dostatečně vyzrálý z důvodů karbonizace (nejméně 6 týdnů, v chladném období i déle). Savé a velmi savé podklady musí být nejdříve napenetrovány penetračním prostředkem (EKOPEN, PENETRACE S2802A). Dřevěné plochy musí být ošetřeny vhodnou základní barvou. Dřevo a dřevěné materiály v exteriéru je potřeba nejdříve ošetřit fungicidním prostředkem např. napouštědlem řady LIGNOSTOP a podle potřeby základní barvou např. AQUACOL PRIMER V2070. Pro interiér, kde není nutná ochrana proti napadení dřeva, lze podklad napustit např. barvou V2070 naředěnou cca 20% vody. Barvu nanášíme dle potřeby ve dvou vrstvách. Doba zasychání barvy je 4-6 hodin v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu. Doporučená aplikační teplota (okolí, podkladu a barvy) je +5 až +25 °C.

Ředění:

1-2. nátěr max. 0,10 l vody na 1 kg barvy

Vydatnost:

7-10 m² z 1 kg barvy v jedné vrstvě.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: